Tjetër dështim me sistemin VAR në Superligë, Skënderbeu-Dinamo luhet pa ndihmën e teknologjisë

Tjetër dështim me sistemin VAR në Superligë, Skënderbeu-Dinamo luhet pa ndihmën e teknologjisë

Sistemi VAR është bërë sërish problem në javën e 6 të Superligës. Si të mos mjaftonte një javë më parë kur ndeshja Partizani-Kukësi u luajt pa VAR, e njëjta situatë është paraqitur edhe sot në Skënderbeu-Dinamo.

Para ndeshjes është konstatuar se ka probleme me monitorin e transmetimit të pamjeve të VAR dhe si rrjedhojë, ai nuk funksiononte për këtë sfidë.

Ndaj gjyqtari Andi Koçi ka drejtuar duelin pa ndihmën e teknologjisë, ndonëse deri në minutat e fundit është provuar që të rregullohet defekti. 

Sa për kronikë ndeshja mes Skënderbeut dhe Dinamos është mbyllur me shifrat 0-1.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren

Rama: Marrëdhëniet Shqipëri-Kosovë, jo thjesht të shkëlqyera në parim por edhe më produktive në terren