Tjetër 'firo' te Tirana, ylli i mesfushës akord me Vllazninë

Tjetër 'firo' te Tirana, ylli i mesfushës akord me Vllazninë

KF Tirana

Mesfushori 26-vjeçar i Tiranës, Ardit Deliu duket se nuk ka rënë dakord me bardheblutë për të rinovuar kontratën. Durrsaku është në kërkim të një tjetër ekipi dhe ka nisur bisedimet për të qenë 'regjisori' i ri i Vllaznisë në Shkodër.

Ende asgjë zyrtare, teksa fakt është skadimi i kontratës dy vjeçare që është lidhur mes palëve në 27 gushtin e 2022. Deliu, i cili ka luajtur një duel edhe për Kombëtaren, ra në sy te Laçi nga 2018-2022, për të kaluar më pas te Liepaja në Letoni dhe më pas te Tirana.

Sezonin që sapo u mbyll ai ishte pikë fikse e mesit të fushës, duke zhvilluar në total 39 ndeshje dhe qenë protagonist në 9 gola, me katër shënime dhe pesë asistime. Pas Hoxjallarit, Najdovskit dhe trajnerëve Fagu e Vrapi, Deliu pritet të jetë largimi i radhës.

Ardit Deliu

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg