Tjetër nivel në Itali, tifozët e Milanit mbushin stadiumin si askush në Serie A

Tjetër nivel në Itali, tifozët e Milanit mbushin stadiumin si askush në Serie A

Stadiumi 'San Siro'

Milan dhe Salernitana luajnë sot në 20:45 në "San Siro" për javën e 26-të në Serie A. Përballja e sotme pritet të ketë më shumë se 72 mijë tifozë në stadium, me kuqezinjtë që do kenë një mbështetje si askush tjetër në Serie A, kjo edhe për shkak të kapacitetit të stadiumit.

Në Itali e quajnë "efekti i Champions League", një përgjigje e qartë e tifozëve të Milanit pas kalimit në çerekfinale falë barazimit 0-0 në Londër ndaj Tottenhamit. Milani nuk kishte hyrë në tetë më të mirat e Ligës së Kampionëve që nga viti 2012, viti i humbjes ndaj Barcelonës.

Në momentin vendimtar të sezonit, Milan merr një mbështetje masive nga tifozët. Tanimë numri i biletave të shitura i ka kaluar 72 mijë, me stadiumin që ka kapacitet prej 75.817 ulësesh dhe megjithë tifozët miq impianti do jetë plot.

Milan duket se është skuadra me më shumë tifozë mesatarë për ndeshje në Itali, duke lënë pas emra si Inter, Roma, Napoli apo Juventus.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

Formacionet/ Manchester City i frikshëm, Inzaghi i beson Dzekos në sulm

Formacionet/ Manchester City i frikshëm, Inzaghi i beson Dzekos në sulm