Tjetër tërmet në Shqipëri, lëkundje në Lushnje, nuk raportohet për dëmtime

Tjetër tërmet në Shqipëri, lëkundje në Lushnje, nuk raportohet për dëmtime

Foto ilustruese

Shqipëria vijon që të lëkundet nga tërmeti. Në orën 15:46:26 të ditës së sotme është ndjerë një lëkundje me magnitudë 3.5 ballë të shkallës rihter me epiqendër 6 km larg nga Lushnja. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Fier dhe Tiranë, ndërsa thellësia ka qenë 12 km.

Nga lëkundja nuk raportohet për probleme apo dëmtime, pasi ka qenë me magnitudë të vogël. Në javët e fundit në Shqipëri janë regjistruar disa lëkundje sizmike në disa qytete, ndërsa pika më e nxehtë ka qenë Gjiri i Lalëzit, por fatmirësisht nuk janë regjistruar dëmtime.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë

Kanadaja nis tankun e parë ‘Leopard 2’ për në Ukrainë