Të tjerë 'tradhtarë' nga radhët e PD dhe LSI-së, parlamenti dhe 21 karrige bosh (EMRAT)

Halit Valteri dhe Edmond Stojku

Teksa opozita vijon të protestojë në shesh, opozita e re ka nisur të plotësohet në numra në parlament.

Mësohet se ditën e sotme kanë dorëzuar formularin e dekriminalizimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Halit Valteri dhe Ervis Meço nga rradhët e PD dhe Edmond Stojku nga LSI.

Me marrjen e mandatit të Valterit, Stojkut dhe Meços, numri i deputetëve në Kuvend shkon në 119, nga të cilët 40 janë nga opozita.

Ndërkohë duhen edhe 21 deputetë për të plotësuar numrin 140. Opozita PD dhe LSI dogjën mandatet duke dalë në rrugë me protesta dhe mosbindje civile për të kërkuar largimin e qeverisë Rama, ndërsa nuk janë regjistruar në zgjedhjet e 30 qershorit.


Formulari i vetëdeklarimit të Halit Valterit dorëzuar në KQZ

B.K./G.M./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Xhezo: 17/05/2019 00:14

  Lulzim ku i pate mend kur fute trafikantin Valteri ne liste??? Cfare te perfaqeson ne parlament pd? Servilizmin apo Paaftesine?

  Përgjigju
 • Genti: 13/05/2019 19:26

  Paska harruar emrin e babait. Apo nuk e din se cilin kam babe

  Përgjigju
 • Ahaha: 13/05/2019 18:25

  Sa gezoni dhe ju kur mbushen vendet

  Përgjigju
 • Erald: 13/05/2019 17:41

  Lito ia dole... nga ngeles ne klase u kape pas politikes.Ket lepirsin as partia vet se do

  Përgjigju
 • Lila: 13/05/2019 17:38

  Ky ishte lepirsi nr 1 i Bashes... mire qe si mori dhe grun... copat e barbonit duan te ngrejne krye... a me det me det llumi po drejton.. ytttt er dreq

  Përgjigju
 • Kledi: 13/05/2019 17:10

  E mbushet vendin me barbona.. keto speciet si ky bejne mire te jene larg politikes, na vrate o te mallkuar... po na e beni jeten sketerr me keto qe na vini neper lista. Ky deri dje smbyllte dot nje provim e jo te udheheqi nje vend... Lulezim zhdukei keta tradhetar drogaxhinj qe te bejne pis kot.Forca Demokratet e vertete

  Përgjigju
 • Bledi: 13/05/2019 14:50

  Shqiperi e mjera Shqiperi nga kush po udhehiqesh sot...nga TRIMA TRAFIKANTE DROGE...Ik o Hale bej nonji rruge vajtje-ardhje tregti te asaj qe pi ne mengjes, drek, dark. Turp i madh ca degjenerimi..!!!

  Përgjigju