Tradita e gjysheve - gjellë me patate nga zonja Albana

TRADITA E GJYSHEVE - GJELLË ME PATATE

Përbërësit:

1 kg patate

500 gr mish

2 lgj salcë domate

1 lgj spec i kuq pluhur

1 kokërr qepë

4 lgj vaj ulliri

Kripë, piper i zi

Përgatitja:

Kaurdisim qepën në vaj ulliri, mishin e prerë në thela e kaurdisim bashkë me qepën, shtojmë salcën dhe ujë që të ziejë. Kur shohim që mishi ka zierë shtojmë patatet e rregullojmë me erza sikurse vendosim edhe një spec djegës të paprerë ( sipas shijes) .

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    U shkon mbi 600 mijë në muaj, a duhen rritur pagat e Kushtetueses?×

Lajmi i fundit

 ‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj

‘Jam komandant i Pentagonit!’ Qëlloi patrullën e plagosi policin në Tiranë, ja çfarë dëshmoi Klered Bozhanaj