Trafik droge dhe vrasje, pasuria e anëtarit të klanit 'Duka' dhe dy të tjerëve në 'sitën' e OFL-së

Operacioni Forca e Ligjit  i ka dërguar formularin 3 të dënuarve për trafik lënde narkotike, armëmbajtje pa leje, vrasje me paramendim dhe vjedhje në zonë e Pogradecit, Korçës dhe Tiranës. OFL i ka dërguar formularin  e deklarimit të pasurisë:

-Eftim Ziko, banues në Pogradec, i dënuar nga Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike, kryer në bashkëpunim, mbetur në tentativë”;

-Nikolla Panariti, banues në Korçë, i dënuar për kryerjen e veprës penale “Vrasja me paramendim”;

-Oltian Loga, banues në Tiranë, për të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për veprat penale "Vrasja me paramendim", "Armëmbajtja pa leje”, "Vjedhja" dhe "Grupi i strukturuar kriminal". Loga është pjesë e klanit Duka, ndërsa ka qenë një nga personat që ka ndihmuar në ekzekutimit të Santiago Malkos në Tiranë.

 Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshuara të përfituara nga krimi, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Ligjit Special.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A e përballon ekonomia shqiptare një karantinë të dytë?

Komento

Komente

 • Uhhohuhu: 29/06/2020 18:36

  Ketyre vetem sita I ka ngel se gjo mbrenda sit nuk kan.

  Përgjigju
 • Later: 29/06/2020 13:55

  Ky nikolla ca ka lidhje me edmond panaritin

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

REPORTAZH/ Me peshkatarët në liqenin e Ohrit, për 'gjah' në kërkim të koranit