Tiranë/ Miku i Ervis Martinajt kapet me armë në makinë te ‘Komuna e Parisit’! Valentino Kaçorri i dënuar për vrasje e trafik armësh e subjekt i OFL-së

TIRANË- I dënuar në Itali për vrasje e trafik armësh, dhe i vënë në 2020-ën në shënjestrën e OFL-së, Valentino Kaçorri u arrestua nga Policia e Tiranës pasi u kap nga forcat  “Shqiponja” me armë zjarri në makinë teksa lëvizte në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë. 

44-vjeçari është një emër i njohur për policinë, pasi ka qenë anëtar i Këshillit të Mbikëqyrjes në King Casino, në pronësi të Ervis Martinaj, por e mbyllur prej vitesh.

Në shkurt të 2020-ës Operacioni Forca e Ligjit i kërkoi të vetëdeklarojë pasurinë, në të njëjtën kohë që formularin ia dërgoi edhe Ervis Martinajt, sot i zhdukur prej muajit gusht, dhe që ende policia nuk e ka një përgjigje nëse është gjallë apo e kanë vrarë. 

Ervis Martinaj, është në kërkim pas dëshmisë së Nuredin Dumanit që ka deklaruar se Martinaj i kishte ofruar 500 mijë euro për të vrarë Indrit Doklen.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Naqeta: 30/04/2023 20:00

  Shumica flasin pa i njoft fare . Beni eshte nje nder djemte/burrat me me vlera qe ka Mirdita , nuk ka lene Shqiptar pa ndihmu ne europe. Mos u merrni me llafe si grate e liga e lejini njerezit ne hallet e veta, Beni i ka bo te gjithe kto tjeret dhe eshte ai qe thot Tan Hoxha qe nuk i permendet emri, sepse rri ne pune te tij nuk do me u bo i famshem! ✌️

  Përgjigju
 • Tirana 007: 27/12/2022 03:01

  Sa per Ben kacorrin ka qen djal gangsterr me zemer sa te zyrat te coini ku kan qen zyrat e llotos po dhe zyra tca robve tfuqishem ka pas nji debat me bashkim ulajn e nsy t xen berishes, ky bashkimi i ka than benit qe une merrem vesh me visin e jo me ty , e beni ja ka kthy qe nuk mha hiq ca ke fol ti me visin une sjam as visi as ushtari visit jam ben kacorri e kur tjem une ktu te zyrat duhet tmarresh ntel me marr info nqs jam a sjam se sdu me ta pa ma ftyren klysh kurve , fjal per fjal ja ka than nsy t xen berishes .

  Përgjigju
 • Komuna Paris: 17/12/2022 21:46

  Po ci duhet koburja kti valentinos"" Ky osht pronari Etos Parfumeri Ishalla po del e te shes noj parfum ti lej koburet me jahu

  Përgjigju
  • Per ket budallin: 27/12/2022 02:52

   Ropt ben kacorri po pat arrit me ju qu fjal se nuk kerceno ai se i ka bolet e randa shum esht djal mirditor , po sa per byth as rrajat as rect e doklen si llogarit . Thjesht sdihet nga po i vje ma shum visit nga shteti a hasmi e beni sesht nga ato qe nxitohet e ban levizje tgabume , po pa merak se shum shpejt do ja u ngjosh krismen Visit e Benit mos ki merak

  • Anonim: 18/12/2022 17:24

   O ti kokrra pleres po ku ke byth ti te merreni me kto dhe familjen e ktyre . Nuk keni byth ti afroheni as ke maja thonjt . Kto kan bo gjith shqiptaret me lek o cop idjoti qe smerr vesh nga jeta . Kto jan familje e pasur mos te them nje nder me te pasurit ne gjith shqiperin . Po kur nuk di gjo myll gojen edhe ik shif punet e tua andej nga je . Po si duket do te ket qi motren ose grun qe paske kaq mllef ndaj ktyre . Pler muti . Uroj mos te mesohet emri se kush je se sbesoj te rrish me ne ket toke . Lani gojen para se te flisnin.

  • budalla: 18/12/2022 07:43

   Ky Kacorri kercenu me jete Rrajat e Recet po sdi a ka b*the per at pun

 • Per Mirdita: 17/12/2022 21:19

  Ca lidhje ka kunati the ti ? Ca reputacioni ka pas para se mu ba kunati vis martinit/ se i cop shofer i deputetit mirdites ka qan E ka pas lan beni me besen pa lek Kur mori gocen e mustafa martinaj u ba me lek e bani mustafa e vasilika me lek

  Përgjigju
  • Ali700: 27/12/2022 02:48

   O shok mos hajde ktu tu ba komente kot , ai me verte ka nuse motren e visit po ka iher vlla ben kacorrin qe krejt kto kokat e mdhaja si jug veri e njofin benin shum mir . Beni nshqipni ska ba zhurm se nuk i ka interesu ama sa per n europ krejt te beni jan perplas e ky i ka ngrejt shumicen ka grupin ma tmadh tstrukturum n europ si per vrasje arm e drog , e beni ka pas casino para visit e ishte beni ai qe e ka ngrit visin i solli makinetat nga italia e spanja . Visi esht gjall e asht ma pidhi sams nshqipni po pa benin sdo kish arrit deri ktu . Po beni esht tjeter gjo esht kok europe

  • genti: 18/12/2022 01:40

   po e ka lene beni pa lek? dhe pse e beri mustafa? ky dhe beni kan pas kazino dhe visi!

  • Kurioz: 18/12/2022 00:43

   Kujt deputet ka qene shofer ky? Ka pas jetu ne mirdite ky apo ka ik heret nga mirdita ne tiron. Cne qe paska mor motren e vis martinaj ky.

 • Capo dei capi: 17/12/2022 21:04

  Valentino kacorri Apo sikur njifet ne rrethin shoqnis me pseudonimin ( Tin Gjiza) esht burri i Erones motres Ervis MARTINAJ Valentino Kacorri esht dhe vlla Arben KACORRIT nje nder trafikantat ma te mdhej te kokaikas ne europ Sidomos holland spanj angli rom itali GRUPI benit bahet nga shum persona shumica te zones mirdites e peqinit e qytete tjera

  Përgjigju
  • jon: 18/12/2022 21:57

   A eshte nje goce e dobet bjonde Erona? Nqs eshte ajo, e kam takuar rastesisht nje here per pune. Teper e sjellshme!

  • Capo: 18/12/2022 03:17

   Cfare lidhje kishte me ate Kacorrin qe ishte mik i Martinajt?? Ende nuk u pastruan nga tirana lloji dhe mbeshtetesit e Martinajve? Apo tani i vjen rradha? Po te ishte i paperlyer nuk do bridhte me arme ne brez dhe ajo arme nuk e mbron dot nese eshte ne liste. Rrace e keqe keta.

  • genti: 17/12/2022 22:32

   por prap benk eshte njeri ne pune te vet dhe nuk lun njeri, por nuk behet fjale me i bo njeri si trim!

 • Kuksi: 17/12/2022 14:28

  Ky eshte djale i familjes se mire e te respektuar ne Mirdite. Ska qene i perzier kurre me asgje, mos rrini tu perzi lidhjet familjare jo kunati jo ky jo ai..

  Përgjigju
  • Emi: 17/12/2022 15:36

   Sa bukur kur komentohesh anonim nga njerez pa ….. qe te njohin,tipar i maskarenjve si puna jote. Per Anin

 • Lirimi: 17/12/2022 12:45

  Si eshte e mundur qe gjithe klani i ervis martinajt ose po i kapin ose po i vrasin, a ka gisht shteti ketu? Po ofl pse nuk vepron po ka nje vit qe nuk degjohet me...

  Përgjigju
 • nikla: 17/12/2022 11:19

  ky o kunati i vis martinit

  Përgjigju
  • Per Gentin: 18/12/2022 03:22

   Nuk diskuton Rama me kete lloj llumi per nje dreke ose darke. Ngjarja mund te kete ndodhur me ndonje nivel te ulet qe ka qene me Ramen dhe ka dashur te perfitoje nga prania e tij. 1.2 milion leke te vjetra dhe Ben llumi do i presi rrugen Rames? Koco K dhe shoket e Kocos e bejne veten, por Rama nuk do rrije te paguaje dreka darka, jep urdher dhe kaq.

  • Mirdita: 17/12/2022 15:19

   E clidhje ka kunati kujt asht ky ? Ky para se mu ba dhanderr ke martint ka pas reputacionin e vet si djal e si familje ky me vllezen sot e 300vjet ste bje ne qaf e te vllajn edhe se nuk e kam njoft kurr e pak veta e kan munsin me njoft si ke djem ma te mir ne shqipni te beses burrnis e bujaris, kta veq miqsia i lidh me visin se te tjetrat kta jan djem nisha

  • genti: 17/12/2022 14:52

   vellai i ben kacorrit! vellai keti bleu grandin ne sarande prone e vallit te ben malajt! ne 2013 rama shkoi per dreke dhe sdonte te pagunte leket. beni i tha do i pagush koker me koker se ste kam as hak ad borxh dhe nuk me rruhet kush je! shkoj koco kokdhima e qetsoi dhe pagoj ai nga leket e veta. drka e rilindjes ka kushtu 1.2 mil te vjetra!

  • per Altinin: 17/12/2022 14:22

   Burr i mer asht ai qe rrin ne punet e veta. Si ky si Beni nuk kane lane gja pa ba ne Itali e Shqipni. Kena Visin dhanderr thoshin

  • Ani: 17/12/2022 12:38

   Fiks burri rones , punojn fort ne spanje jan grup i forte atje shum

  • Altini: 17/12/2022 12:36

   Ky eshte mirditor djali me i mire qe ka nxjerr mirdita. Kush e njeh e di mire dhe e njohin. Ata qe e njohin e dine qe kurre ska qene perzi ne pune te martinajve

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që SHBA e jo më BE të ndërmjetësojë dialogun Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit

Itali/ Shqiptarja ekzekutohet me plumb në kokë, në kërkim ish bashkëshorti! Videot e para nga vendi i krimit