Trafikoi heroinë drejt Italisë, arrestohet në Durrës 65-vjeçari me dy emra

DURRËS- Asjan (Hasan) Buçeza, pjesë e një grupi kriminal është arrestuar nga policia e Durrësit me qëllim ekstradimin e tij në drejtim të Italisë.

65-vjeçari me dy emra është dënuar nga gjykata e Milanos me 23 vjet burgim, për veprimtaritë kriminale të posedimit, shitjes dhe trafikimit të lëndëve narkotike, të kryera në kuadër të organizatës kriminale.

Asjan( Hasan) Buçeza në vitin 2004 ka trafikuar 19 kilogramë heroinë drejt Italisë.

‘Nga viti 2004 deri në muajin prill 2005, ky shtetas, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, ka trafikuar 19 kilogramë lëndë narkotike heroinë, drejt Italisë.’- njofton policia. 

Në qershor të vitit 2022, Prokuroria e Durrësit sekuestroi një objekt në pronësi të Asjan Buçezës.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kasem Gahinji: 27/04/2024 13:14

  Hassan Buceza nga shenavlashi .Gjithe jeten me problemet Ka qene.Si "bishtit i qenit".

  Përgjigju
  • Andi: 28/04/2024 12:27

   Fol mir vllacko se ste ka bo seen vec tka majt me buk

 • Sondazhi i ditës:

  EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria