Trafikonin kokainë në Itali, shkatërrohen dy grupe kriminale shqiptare! Sekuestrohen 36 kg drogë dhe 2 milionë euro pasuri

Trafikonin kokainë në Itali, shkatërrohen dy grupe kriminale shqiptare! Sekuestrohen 36 kg drogë dhe 2 milionë euro pasuri

Foto ilustruese

Dy grupe kriminale shqiptare janë shkatërruar nga autoritetet italiane. Sipas raportimeve, nga operacioni i policisë janë sekuestruar pasuri me vlerë 2 milionë euro.

Në këto pasuri përfshihen makina, pasuri të paluajstshme dhe para cash. Mësohet se këto dy grupe kriminale merreshin me trafikim droge në territorin e Venetos.

Në hetim janë përfshirë 33 persona të cilët operonin konkretisht në Venecia, Padova, Treviso dhe Verona ndërsa lidhjet e tyre arrinin deri më Lombardi.

Gjatë operacionit janë vënë në pranga 18 persona, ndërsa u sekuestuan 25 kg kokainë dhe 11 kg lëndë narkotike të llojit marijuanë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi