Trafiku i emigrantëve, kapen në një kamion 14 shqiptarë e vietnamezë

Trafiku i emigrantëve, kapen në një kamion 14 shqiptarë e vietnamezë

FRANCË - Katërmbëdhjetë shqiptarë dhe vietnamezë u kapën nga policia franceze në Cherbourg-ut, teksa tentonin të iknin në Dublin, të dielën e 16 majit.

Sipas mediave të huaja, ata kishin hipur në një kamion që transportonte bagëti, me shpresën që nuk do të konstatoheshin nga autoritetet.

Policia franceze ka nisur hetimet për rastin pas dyshimeve për një rrjet trafikimi emigrantësh, kundrejt pagesave.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD

‘Grupi i Alibeajt po krijon një parti të re’, Toska në Report TV: Po mbledhin firmat! Haklaj: Basha synon të bëjë rekurs për vulën e PD