TRAGJEDI/ Burri vret gruan shtatzënë dhe fëmijën 5-vjeçar në Belgjikë

TRAGJEDI/ Burri vret gruan shtatzënë dhe fëmijën 5-vjeçar në Belgjikë

Foto nga Vendngjarja

BELGJIKË- Një ngjarje tragjike ka ndodhur në një apartament në Dendermonde, ku një 33-vjeçar vrau gruan e tij shtatzënë 28-vjeçare dhe një fëmijë 5-vjeçar në Termont,Belgjikë raportojnë mediat e huaja.

Burri është vetëdorëzuar në komisariat në orën 06:30 të mëngjesit të së shtunës duke rrëfyer aktin e tij, i cili i është nënshtruar analizave të gjakut për të përcaktuar nëse ishte nën efektin e drogës ose alkolit.

Autoritetet nuk kanë mundur të komentin më shumë për këtë çështje, pasi ata kanë raportuar se në momentin që kanë arritur në vendngjarje kanë gjetur dy trupa në njërën nga dhomat e shtëpisë.

“Nuk mund të flasim ende për shkakun e vdekjes. Mund të themi se bëhet fjalë për një grua shtatzënë dhe fëmijën e saj pesëvjeçar. Ne jemi në pritje të analizave për të dalur në konkluzion”, tha zëvendësprokurorja Bernadette Bayens.

Njëkohësisht, kreu i policisë së zonës theksoi se nuk do të jepen detaje deri në përfundimin e hetimeve dhe se i dyshuari do të merret në pyetje gjerësisht të shtunën. Dhe më pas do të dërgohet para gjyqtarit hetues, por ka shumë mundësi që kjo mos të ndodhë deri të dielën.

Çifti ishte i martuar dhe jetonte në banesë prej 6 muajsh. Rrjeti televiziv vëren se sipas dëshmitarëve nuk ka pasur tension mes dy bashkëshortëve, të cilët thanë se ata kanë qenë drejt divorcit për shkak të distancës, pasi 33-vjeçari jetonte në Turqi dhe nuk kishte shumë që kishte shkuar për të jetuar në Belgjikë.

S.S/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre

Shtatë ekonomistët më të mëdhenj të historisë dhe si ndikojnë ende sot idetë e tyre