Tragjedi në familjen shqiptare në Francë, rrëzohet nga kati i pestë i pallatit, humb jetën vajza 13-vjeçare

Tragjedi në familjen shqiptare në Francë, rrëzohet nga kati i pestë i pallatit, humb jetën vajza 13-vjeçare

Foto ilustruese

FRANCË- Një vajzë 13-vjeçare shqiptare ka humbur jetën pasi pasi u rrëzua nga kati i pestë i një pallati në komunën Ban-Saint-Martin (Moselle), raportojnë mediat franceze.

Rrethanat e ngjarjes së rëndë të ndodhur të shtunën e 26 nëntorit janë ende të paqarta, ndërsa, hetimet vijojnë lidhur me  ngjarjen dhe trupi i pajetë i së miturës do i nënshtrohet autopsisë.

Kryebashkiaku Henri Hasser, tha se 13-vjeçarja ishte fëmija më i madh i familjes shqiptare dhe se kishte qenë një fëmijë tepër aktiv madje dhe drejtuese dhe përfaqësuese e nxënësve të Kolegjit.

Vajza ishte studente e klasës së katërt në Kolegjin Jean-Bauchez.

Vdekja e të miturës ishte një tronditje për shkollën, madje në rrjetet sociale disa prindër folën se sa e vështirë do të ishte rikthimi në shkollë për fëmijët e tyre.sh

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Olta dhe Luizi 'thurin' plane, dëshirojnë të largojnë këngëtaren nga Big Brother Vip

Olta dhe Luizi 'thurin' plane, dëshirojnë të largojnë këngëtaren nga Big Brother Vip