Tragjedi në Itali, vdesin 2 fëmijë 15-vjeçarë, njëri ishte shqiptar nga Kosova! U përplasën për vdekje nga treni që po ecte me shpejtësi 100 km/h

Tragjedi në Itali, vdesin 2 fëmijë 15-vjeçarë, njëri ishte shqiptar nga Kosova! U përplasën për vdekje nga treni që po ecte me shpejtësi 100 km/h

Foto nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Itali. Dy fëmijë 15 vjeçarë, Ajeti Meriton, shqiptar nga Kosova dhe Manuel Gabriel Tejada Reyes, nga Amerika e Jugut humbën jetën në orët e vona të pasditës të së dielës pasi u përplasën për vdekje nga treni.

Ngjarja tragjike ndodhi pranë stacionit të San Pietro, një fshat i Berbennos në Valtellina. Ata ishin bashkë me 8 shokë të tjerë, të gjithë banues në Sondrio. Të frikësuar se mund të humbisnin trenin që do i kthente në shtëpi, ata po kalonin me vrap shinat kur u përplasën nga treni që ishte me shpejtësi 100 km/h.

Miqtë panë ngjarjen e tmerrshme, kur 2 shokët mbetën të vdekur në shina. Ata s’kishin as celular në dorë apo kufje në vesh që mund të shpërqendroheshin, por thjesht nuk e panë trenin.

Në vendngjarje kanë mbërritur karabinierët, patrulla të ndryshme policie, zjarrfikës dhe agjentë të mjekësisë ligjore Sondrio. Linja Milano-Tirano është ndërprerë për një kohë të gjatë dhe është ngritur shërbimi zëvendësues i autobusëve.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve

Tensionet në veri, Rama intervistë për BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo! Kosova dhe Serbia të ulen në tryezën e bisedimeve