Tragjedi në Itali/ Babai ther me thikë djalin 10-vjeçar për tu hakmarrë me nënën e tij shqiptare! Mattias i hapi derën e shtëpisë për të fundit herë

Djali 10-vjeçar dhe babai i tij vrasës

Një krim i tmerrshëm është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Itali. Një fëmijë 10-vjeçar është qëlluar me thikë nga babai i tij, vetëm që të hakmerrej ndaj nënës së tij, e cila kishte marrë një urdhër mbrojtjeje.

Tragjedia ndodhi në lagjen Cura di Vetralla, në provincën e Viterbos në Itali. Një burrë 44 vjeç polak, pa punë, i ka prerë fytin djalit të tij me një thikë guzhine. Djali i mitur jetonte vetëm më nënë e tij pasi një gjykatë kishte vendosur urdhrin e ndalimit për 44-vjeçarin. Mirko Tonkov, versioni mashkull i Medeas, e cila në mitologjinë greke vrau fëmijët e saj vetëm për t'i bërë keq burrit të saj, tentoi më pas të vriste veten.

Policia e ka gjetur pranë trupit të djalit të tij në një gjendje shumë të rëndë psikologjike. Matias jetonte me nënën e tij shqiptare, një grua e cila me sakrifica të mëdha ia dilte që dalit të saj të mos i mungonte asgjë. Shpesh është gjendur përballë dhunës së bashkëshortit, i cili në ditët më të shumta ishte i pirë.

Dhe pikërisht për këtë arsye Gjykata e Viterbo vendosi të pranojë thirrjen për ndihmë të saj. Për fati për Mariola Rapaj 35-vjeçare duket se paska qenë edhe më i zi.

 

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri