Tragjedi në një familje shqiptare në Gjermani! Burri vret gruan, vajzën dhe më pas veten! Çifti në prag divorci, kishin konflikte se kush do merrte shtëpinë

Tragjedi në një familje shqiptare në Gjermani! Burri vret gruan, vajzën dhe më pas veten! Çifti në prag divorci, kishin konflikte se kush do merrte shtëpinë

Pamje nga shtepia ku ka ndodhur krimi

Tragjedi në një familje Kosovare në Isselburg të Gjermanisë!

Një shqiptar 51 vjeçar nga Kosova ka vrarë bashkëshorten 46 vjeçe, vajzën 17 vjeçe e më pas veten. Mediet e huaja bëjnë me dije se pasi ka vrarë gruan dhe vajzën ai ka varur veten në një verandë me litar.

“Sipas njoftimeve të para 51-vjeçari ka dashur të vrasë bashkëshorten dhe dy fëmijët. Para ngjarjes këtë mëngjes ai kishte njoftuar një të njohur, i cili më pas ka kontaktuar Policinë. Në apartament forcat e rendit kanë gjetur trupin e pajetë të bashkëshortes 46-vjeçare, vajzës 17-vjeçare. Vajza e dytë, 14-vjeçare, ka shpëtuar pa lëndime”, ka thënë kryeprokurori Martin Botzenhardt.

Vajza 14-vjeçare ka dhënë informacionet e para në lidhje me krimin. Një nga fqinjët, tregoi për problemet që kishte pasur çifti më herët, të cilat kanë të bëjnë me divorcin.

“Unë e njoh mirë familjen. Fatkeqësisht ka pasur një mosmarrëveshje për një kohë të gjatë. Ishte në lidhje me divorcin dhe kush duhet të merrte shtëpinë”, shpjegoi babai i një fqinji që kishte ardhur në Danziger Strasse pasi mori vesh për krimin.

Policia gjermane ka ngritur një skuadër për hetimin e vrasjes, ku sipas medieve të huaja bashkëshortja e cila punonte në një kompani donte të ndahej nga burri i saj. Prej disa kohësh dy bashkëshortët flinin të ndarë ndërsa kohët e fundit burri ishte zhvendosur në një dhomë në bodrum.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:55
Vrau vajzën, gruan dhe më pas veten/ Fqinjët për tragjedinë shqiptare në Gjermani: Çifti në prag divorci, kishin konflikte se kush do merrte shtëpinë

1608235153_1.jpg

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë që ka ndodhur në Gjermani ku një shqiptar ka vrarë gruan, vajzën dhe veten.

Një nga fqinjët, në një prononcim për “BBV-net.de” tregoi për problemet që kishte pasur çifti më herët, të cilat kanë të bëjnë me divorcin.

“Unë e njoh mirë familjen. Fatkeqësisht ka pasur një mosmarrëveshje për një kohë të gjatë. Ishte në lidhje me divorcin dhe kush duhet të merrte shtëpinë”, shpjegoi babai i një fqinji që kishte ardhur në Danziger Strasse pasi mori vesh për krimin.

Policia gjermane ka ngritur një skuadër për hetimin e vrasjes, ku sipas medieve të huaja bashkëshortja e cila punonte në një kompani donte të ndahej nga burri i saj.

Prej disa kohësh dy bashkëshortët flinin të ndarë ndërsa kohët e fundit burri ishte zhvendosur në një dhomë në bodrum.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!