Tragjedia në Itali, qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën! Miku i tij: E takova atë ditë, ishte i qetë, bëmë dhe shaka

Tragjedia në Itali, qëlloi me armë zjarri gruan dhe më pas veten! Ja kush është shqiptari që humbi jetën! Miku i tij: E takova atë ditë, ishte i qetë, bëmë dhe shaka

Oltjon Sallaku, vajza e tyre dhe Lamia Elamri

Një tragjedi ndodhi mbrëmjen  e djeshme në Bari, Itali ku një shqiptar, Oltjon Sallaku qëlloi me armë zjarri gruan e tij, Lamia Elamri, 18-vjeç dhe më pas vrau veten. Elamri aktualisht ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

18-vjeçarja marokene u qëllua me armë zjarri në gjoks dhe pas kryerjes së këtij krimi të rëndë, Sallaku qëlloi më pas veten në kokë.

Sipas asaj që mësohet, tragjedia ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në rrugën “Martin Luther King” në Cassano delle Murge dhe mësohet se ka ardhur pas një konflikti mes tyre.

Në momentin e të shtënave, vajza e vogël, gati 2 vjeçe, ndodhej me gjyshen nga nëna. Oltjoni punonte si shtrues pllakash në Bari dhe cilësohet nga të gjithë si një djalë i mirë. Një mik i tij tregon se e ka takuar pak para krimit të rëndë dhe dukej i qetë, madje kanë bërë dhe shaka.

Çfarë ndodhi kur ai hyri në shtëpi? Dhe pse ai që përshkruhet si një djalë i mirë kishte një armë? Ka ende shumë pyetje që duhet të marrin përgjigje. Puna e hetuesve vijon për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kafshe e shkuar katshes: 18/11/2022 10:29

  Burg maksimal per kete katshe. Vajza krejt e re dhe me nje femije 2 vjec. i bie qe kur u lidh me kete monstren te kete qene femije, vetem 15 viec

  Përgjigju
  • Tanmezja: 18/11/2022 14:57

   Ka vdekur o komentues, cfare burgu

 • Krutoni: 17/11/2022 18:14

  Gjynof cun Kruje cun i ri , pushoft ne paqe !

  Përgjigju
  • Shqipja: 18/11/2022 23:47

   Malok thuaj jo cun kruje

  • ...: 18/11/2022 21:07

   Cuni I ri..eshte top ne spital.Goca 18 vjecare vdiq,la dhe vjzen jetime..

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Pele në gjendje të rëndë shëndetësore? Vajza e legjendës tregon të vërtetën

Pele në gjendje të rëndë shëndetësore? Vajza e legjendës tregon të vërtetën