Tragjedia në Maqedoninë e Veriut, Vuçiç telefonon Zaev: Serbia ndan dhimbjen me qytetarët e Tetovës

Përmes një telefonate të zhvilluar me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, Presidenti ser, Aleksandar Vuçiç ka shprehur ngushëllimet e tij për tragjedinë e ndodhur mbrëmë në Tetovë. Vuçiç në emër të popullit serb ka shprehur ngushllime deri tek familjet e viktimave.

 “Qytetarët e Serbisë ndajnë dhimbjen së bashku me qytetarët e Tetovës. Jemi të gatshëm të ofrojmë çfarëdo ndihme vëllazërore, për shkak se qytetarët e Maqedonisë nuk janë të vetëm në këtë tragjedi”, ka theksuar Vuçiç në bisedën telefonike me kryeministrin Zaev.


Lajmi kryesor:

Zjarri shkrumbon spitalin COVID, humbin jetën 12 pacientë dhe 2 familjarë! U konstatuan gabime gjatë ndërtimit të godinës! Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Mund të shpallet non grata nga SHBA? Meta: Më vjen për të qeshur, janë qarqe të ndryshme njerëzish që dezinformojnë për mua