Tragjedia në spitalin COVID në Tetove, Rama: Ngushëllime familjarëve të viktimave, një përqafim për mbarë popullin e Maqedonisë së Veriut

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e tij me ngushëllime për familjet dhe viktimat e tragjedisë së mbrëmjes së djeshme në spitalit COVID në Tetovë.

Me në fjongo e cila simbolizon zinë, kryeministri i ka dërguar edhe një “përqafim vëllazëror” komunitetit tetovar dhe mbarë popullit të Maqedonisë së veriut për këtë ngjarje të rëndë.

“Mirëmëngjesi dhe duke u bashkuar me të gjithë ju në ngushëllimet më të ndjera për familjet e viktimave të tragjedisë së mbrëmshme në spitalin Covid të Tetovës, si edhe në përqafimin vëllazëror për krejt komunitetin tetovar dhe mbarë popullin e Maqedonisë së Veriut, ju uroj një ditë të qetë juve e gjithë familjeve tuaja”, shkruan Rama në rrjetin e tij social.


Lajmi kryesor:

Zjarri shkrumbon spitalin COVID, humbin jetën 12 pacientë dhe 2 familjarë! U konstatuan gabime gjatë ndërtimit të godinës! Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie


J.GJ./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ato që zgjedh kryetari, në PD vijon të jetë Basha! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës