Tragjedia në spitalin e Tetovës, Manastirliu bisedon me homologun e Maqedonisë së Veriut: Të gatshëm për të ndihmuar në këtë moment të vështirë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë bisedës me homolegun e saj të Maqedonisë së Veriut, Venko Filipce, i ka shprehur ngushëllimet për qytetarët që humbën jetën në tragjedinë e Tetovës. Manastirliu e siguron homologun e saj për gatishmërinë, për të ndihmuar me të gjitha mundësitë dhe burimet tona, në këtë moment të vështirë.

"Gjatë bisedës me kolegun Venko Filipce të Maqedonisë së Veriut, i shpreha ngushëllimet për qytetarët që humbën jetën në tragjedinë e Tetovës dhe e sigurova për gatishmërinë tonë, për të ndihmuar me të gjitha mundësitë dhe burimet tona, në këtë moment të vështirë për fqinjët tanë”, është postimi i Manastirliut.


Lajmi kryesor:

Zjarri shkrumbon spitalin COVID, humbin jetën 12 pacientë dhe 2 familjarë! U konstatuan gabime gjatë ndërtimit të godinës! Maqedonia e Veriut shpall 3 ditë zie


I.K./J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Delvinë/ Shpërthen pusi i naftës, përhapja e erës së rëndë të gazit alarmon banorët