Tragjike në Greqi, 22-vjeçarja shqiptare ndalon të ndihmojë të aksidentuarin, kamioni e përplas për vdekje

Pamje nga aksidenti

Pamje nga aksidenti

Një aksident tragjik ka ndodhur në rrugën nacionale Patras – Athinë në Greqi, ku ka humbur jetën një vajzë me origjinë shqiptare. Sipas mediave greke e reja u përplas për vdekje nga një kamion i cili e mori zvarrë.

Por rrethanat e aksidentit kanë qenë edhe më tragjike! 22-vjeçarja kishte ndaluar për të ndihmuar të plagosurit, pasi dy automjete ishin përplasur në rrugë. Por teksa zbriti nga makina për të shkuar të shikonte çfarë kishte ndodhur, vajza e re u tërhoq zvarrë nga një kamion duke i shkaktuar vdekjen tragjike.

Në vendngjarje shkoi menjëherë policia dhe ambulanca, por fatkeqësisht ishte shumë vonë. Për shkak të aksidentit tragjik, autostrada u bllokua për disa orë, ndërsa identiteti i viktimës nuk është bërë i ditur.

Pamje nga aksidenti

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Presidenti i ri do të jetë një prej emrave të propozuar nga opozita?×

Lajmi i fundit

John

Ndihma për Ukrainën, Biden: Populli i Shteteve të Bashkuara qëndron së bashku me popullin trim të Ukrainës