Trajneri i ri i Kombëtares, Edy Reja zyrtarizohet të mërkurën te kuqezinjtë

Edy Reja, trajneri i ri i Kombëtares, do të jetë nesër në Shqipëri. Federata Shqiptare e Futbollit në një njoftim të shpërndarë për mediat ka lajmëruar se nesër në orën 15:00 presidenti Armando Duka do të mbajë një konferencë, ku me sipas të gjitha gjasave do të zyrtarizojë Reja-n.

Trajneri italo-slloven kontaktin e parë me FSHF-në e pati ditën që Shqipëria u mposht 0-2 nga Turqia në Shkodër, më 22 mars, kur ende kuqezinjtë drejtoheshin nga Panucci. Që prej atij momenti 73-vjeçari la pas edhe kandidatët e tjerë që ishin Alberto Zaccheroni, Francesco Guidolin, por edhe shqiptari Besnik Hasi.


Aavantazhi i Reja-s është se ka një eksperiencë shumë të gjatë në botën e trajningut, element që ka bërë diferencën edhe në përzgjedhjen e Dukës.

Ne.k./d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Meta: 17/04/2019 09:39

    Ku po I gjeni keta pleq te dalur kohe.

    Përgjigju
  • redi: 16/04/2019 17:16

    Duka,Panuci dhe Reja jane vazhdim seriali i FSHF pa sukses.Trainer shqiptar ne mire

    Përgjigju