Trajneri i ri i Partizanit, Olsi Rama: Ja kur do zyrtarizohet

Olsi Rama, drejtori i përgjithshëm i klubit të Partizanit, ishte mbërëmë në “Elbasan Arena” për të ndjekur nga afër ndeshjen e kombëtares kundër Moldavisë. Rama në përfundim të sfidës foli për mediat ku përveç kombëtares ceku edhe temën e trajnerit të ri të Partizanit që pritet të marrë vendin e të larguarit Skënder Gega.

E prisnit fitoren?

"E prisja sigurisht ndaj erdha në stadium. Moldavia ishte një skuadër mëse modeste që ne normalisht duhet ta mudnim."

Do na shërbejë kjo ndeshje për të bërë kthesën?

"Shpresoj, sepse një fitore të jep shumë moral dhe ti shërbejë trajnerit për të patur më shumë kohë. Deri më 7 qershor në ndeshjen me Francën shpresoj të ketë mundësi Reja që t’i njohë më mirë lojtarët dhe të ketë mundësi që të bëjë më mirë."

Kur do e zgjidhni trajnerin e ri të Partizanit

"Kombëtarja me këmbën e mbarë me këtë fitore dhe ne së shpejti. Punë ditësh është, punë ditësh zgjedhja e trajnerit."

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Ferdinand Xhaferraj jep dorëheqjen nga kreu i PD Durrës, e zëvendëson Luan Hoti