Transportonte emigrantë të paligjshëm jashtë kufirit me 150 euro, në pranga 33-vjeçari në Kukës

Transportonte emigrantë të paligjshëm jashtë kufirit me 150 euro, në pranga 33-vjeçari në Kukës

Foto ilustruese

KUKËS- Enkeled Alushaj, 33 vjeç është vënë në prangat e policisë pasi transportonte emigrantë të paligjshëm jashtë vendit. 33-vjeçari u kap me 4 emigrantë, ku i merrte 150 euro për person. Sekuestrohen automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe një shumë parash.

33-vjeçari u kap në flagrancë, në vendin "Ura e Drinit të Zi", duke transportuar me automjet, kundrejt 150 eurove për person, 4 emigrantë, me qëllim kalimin e kufirit në mënyrë të kundërligjshme.

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestruan automjeti me të cilin transportoheshin emigrantët dhe një shumë parash, e dyshuar e përfituar nga kjo veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.  

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Berisha e Meta do e arrijnë qëllimin me protestën e 6 dhjetorit×

Lajmi i fundit

Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë në Janinë dhe Igumenicë

Në kërkim për vrasje të mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje, policia greke arreston dy shqiptarë në Janinë dhe Igumenicë