Transportonte pesë emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, bie në prangat e policisë, 48 vjeçari në Pogradec (EMRI)

Transportonte pesë emigrantë të paligjshëm kundrejt fitimit, bie në prangat e policisë, 48 vjeçari në Pogradec (EMRI)

Foto ilustruese

Policia e Pogradecit ka vënë në pranga 48 vjeçarin, Alfred Toska i cili është kapur në flagrancë duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm në drejtim të Tiranës për t’i kaluar më pas drejt vendeve të BE-së.

Toska ofronte ndihmën e tij në këmbim të shpërblimeve financiare.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Pogradec, në bashkëpunim me shërbimet e Drejtorisë Vendore të Kufirit dhe Migracionit Korçë, në vijim të operacionit policor "Perimetri", kanë goditur një tjetër rast të aktivitetit kriminal në fushën e dhënies ndihmë shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt shpërblimit. Si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit A. T., 48 vjeç, banues në Tiranë”-thuhet në njoftimin e policisë.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Gjovalin: 06/11/2022 11:18

    Ashte njesoj si te arrestonin ata qe na ndihmuan edhe ne shqiptareve kur kishim nevoj,per mu pun kot.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit