Trazirat e finales së Champions League, UEFA 'përvesh mëngët' dhe hap hetim, ia beson çështjen një ish-ministri

Trazirat e finales së Champions League, UEFA 'përvesh mëngët' dhe hap hetim, ia beson çështjen një ish-ministri

Në finalen e Champions League mes Real Madrid dhe Liverpool, gjërat nuk shkuan siç duhet, pasi sfida nisi 36 minuta me vonesë. Shkak për shtyerjen u bënë trazirat jashtë stadiumit Stade de France, ku tifozë të The Reds apo edhe nga ata të Los Blancos kërkonin të hynin brenda impiantit, edhe pse nuk zotëronin një biletë.

Kjo shkaktoi kaos, me përdorimin e forcës nga policia që ishte zgjidhja e vetme. UEFA ka vendosur që të hapë një hetim dhe t’ia besojë këtë çështje Dr. Tiago Brandao Rodrigues, anëtari i parlamentit portugez (Ish ministër).

“Në mënyrë që të garantohet statusi i tij i pavarësisë, Dr. Brandao Rodrigues pranoi që të ekzekutonte këtë detyrë falas. Do të mblidhen prova nga të gjithë palët e përfshira dhe zbulimet e këtij raport të pavarur do të publikohen sapo të mblidhen. UEFA më pas do të ndërmarrë hapat e nevojshëm” – Shkruan UEFA.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Radha kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Ramës dhe Xhaçkës: Ndërprisni pushimet, qytetarët të mos trajtohen si njerëz pa atdhe! Ngrihuni në këmbë për garantimin e lëvizjes së lirë

Radha kilometrike në Kakavijë, Meta thirrje Ramës dhe Xhaçkës: Ndërprisni pushimet, qytetarët të mos trajtohen si njerëz pa atdhe! Ngrihuni në këmbë për garantimin e lëvizjes së lirë