Tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

Përveç Lavdrim Krashit, kandidatët e radhës tw prezantuara nga kryeministri Edi Rama janë dy vajza emigrante si Briseida Gjoza dhe Bora. Dy emrat e radhës të propozuar nga shefi i qeverisë janë dy emigrante nga Elbasani, që prej vitesh jetonin larg vendit.

Kryeministri ka bërë me dije se Krashi do të jetë pjesë e listave për kandidat në Dibër, Bora në Tiranë dhe Briseida do të jetë pjesë e listave të kandidatëve për deputet në Elbasan.

 


Lajmi kryesor:

3 emigrantë kandidojnë në listat e PS, Rama ironi me opozitën: Plani ynë për zhvillimin 2021-2025 mundësi investimi, jo menu dëshirash si i koalicionit KÇK


Be.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Shqipëria do të hapë edhe zyrtarisht negociatat e anëtarësimit në BE?×

Lajmi i fundit

John

VIDEO/ Një person me thikë në dorë përhap panik në stacionin e trenit në Romë, policia e qëllon me armë për ta neutralizuar