Tre fëmijët largohen nga SHBA për t'u bashkuar me nënën në Shqipëri/ VIDEO

Një grua shqiptare, nënë e tre fëmijëve u dëbua pak muaj më parë nga Amerika, pasi kishte mungesë të dokumenteve për lejen e qëndrimit. Ndërkohë që pas dëbimit të Cile Precetajt, i dëshpëruar bashkëshorti Pjetro Govjçeviç dje vendosi që të niste për në Shqipëri edhe tre fëmijët, pasi sikur tha ai, ‘nuk mund të kujdesem për ata si nëna e tyre’.

"Unë jam zemërthyer dhe i shkatërruar, po humbas familjen time, nuk e di se si ta them ndryshe’ u shpreh Pjetro Govjçeviç pas nisjes së fëmijëve për në Shqipëri. Megan, Michael dhe Martina u nisën për në Shqipëri nga aeroporti i Detroitit.

Fëmijët kanë lindur në SHBA dhe nuk kanë probleme me qëndrimin, por do të udhëtojnë drejt Shqipërisë për të qëndruar me nënën, Cile Precetaj. 46-vjeçares në muajin maj kur u dëbua nga SHBA nuk iu dha mundësia as për të përshëndetur fëmijët.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Denisa Millo: Mbi AI dhe zëvendësimin e profesioneve të punës

Denisa Millo: Mbi AI dhe zëvendësimin e profesioneve të punës