Tre raste pozitive me COVID-19 në Berat, dy infermiere dhe një kasap

Tre raste pozitive me COVID-19 në Berat, dy infermiere dhe një kasap

Foto ilustruese

Sot në qarkun e Beratit janë konfirmuar nga autoritet shëndetësore tre persona pozitiv me koronavirus. Burime bëjnë me dije se personat e prekur janë dy infermiere, ndërsa rasti tjetër është një person me profesion kasap.

Infermieret e prekura janë njëra nga materniteti dhe tjetra nga Qendra Shëndetësore Vakëf. Njëra nga infermieret mësohet se gëzon gjendje të mirë dhe është karantinuar në banesën e vet.

Dje në Berat ka patur gjithashtu tre raste pozitive.


Lajmi kryesor:

Bilanc i zi/ Për herë të parë 5 viktima nga COVID-i brenda ditës, 104 raste të reja, 21 në terapi intensive


Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit