Tre të vrarë nga sulmi ndaj autobusit, përfaqësuesit e BE në Kosovë: Të shokuar, autori të vihet përpara drejtësisë

Tre të vrarë nga sulmi ndaj autobusit, përfaqësuesit e BE në Kosovë: Të shokuar, autori të vihet përpara drejtësisë

Përfaqësuesit e BE-së në Kosovë kanë reaguar për sulmin me kallashnikov ndaj autobusit ku u shënuan tre viktima. BE dënon sulmin dhe bën thirrje që autori të vendoset përballë drejtësisë.

“Të shokuar dhe thellësisht të pikëlluar nga sulmi i neveritshëm drejt autobusit të nxënësve. Bashkimi Evropian në Kosovë shpreson se keqbërësi do të sillet shpejt para drejtësisë. Mendimet dhe lutjet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre. Ne urojmë shërim të shpejt për të plagosurin”,thuhet në reagim.

 


Lajmi kryesor:

Breshëri kallashnikovi autobusit me nxënës në Kosovë, vdesin shoferi dhe 2 të rinj, pista kryesore konflikti mes bizneseve! Përjashtohet akti terrorist për motive nacionaliste! Ministri i Brendshëm thirrje vrasësit: Dorëzohu sa më parë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Euro 'Zvicër 2025'/ Shqipëria e vajzave përballet me Norvegjinë në raundin e parë play-off

Euro 'Zvicër 2025'/ Shqipëria e vajzave përballet me Norvegjinë në raundin e parë play-off