Tre turistët çekë bllokohen në malin e Jezercës, Ministria e Mbrojtjes dërgon në ndihmë të tyre helikopterin Cougar

Tre turistët çekë bllokohen në malin e Jezercës, Ministria e Mbrojtjes dërgon në ndihmë të tyre helikopterin Cougar

Tre turistët çekë të bllokuar në malin e Jezercës

Tre turistë çekë kanë mbetur të bllokuar në malin e Jezercës, ndërsa në ndihmë u ka shkuar ministria e Mbrojtjes, e cila ka dërguar një helikopter Cougar.

Ministri Niko Peleshi, me një postim në Facebook, thotë se gjendja e tyre shëndetësore është e mire, ndërsa po ndihmohen nga efektivët e misionit SAR.

“Helikopteri Cougar, me personel të kërkim shpëtimit kanë shkuar në ndihmë të 3 turistëve çekë që kanë mbetur të bllokuar në malin e Jezercës. 3 turistët janë në gjendje të mirë shëndetësore, ndërsa po ndihmohen nga efektivët e misionit SAR”, shkruhet në postim.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)