Trendet më të fundit të sezonit të dimrit... (FOTO)

Foto nga xhaketa me thekë

Temperaturat e ulëta, koha e zymtë e reshjet e shiut nuk duhet të ndikojnë për t’u dukur bukur.

Nëse nuk doni të ndikoheni nga koha, jepini pak ngjyra garderobës suaj.

Kostumet pantallonë-xhaketë janë pjesë e trendit të sezonit.

Të investosh në veshje thelbësore për stinën e dimrit, si pulovrat e kashmirit, pantallonat e stofit, kostumet klasike, do të thotë të ndërtosh një garderobë,  e cila nuk ka nevojë të ndërrohet sa herë ndërrohen vitet.

Xhaketat, palltot janë pjesë e veshjes sonë të përditshme këtë periudhë.

Golfet e ngrohta, në ngjyra të ndryshme, mëngët e fryra, dizajnet me lule apo materiali i  mëndafshtë janë të gjitha detaje që ju bëjnë sa më femërore.

Ekspertët sugjerojnë kombinimin e veshjeve femërore me ato të një stili pak më casual për të krijuar një thyerje e për ta bërë look-un tuaj të përshtatshëm për çdo orë të ditës.

 Ju nuk keni nevojë të dëgjoni dy herë se këtë vit duhet të vishni një triko të bukur por edhe të ngrohtë.

Këtë sezon, eksperimentoni me ngjyra të ndritshme, thekët dhe detajet që i bëjnë trikot tuaja të mos duken edhe aq të zakonshme.

Ngjyrat e tokës apo paleta kafe po ringjallet këtë sezon, prandaj bëjni pjesë të garderobës suaj.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Bëri 'gafë' në Kuvend? Balluku sqaron pagesën për rrugën Milot- Fier