Tritan Shehu ‘tradhton’ Berishën, uron ditëlindjen e Departamentit Amerikan të Shtetit

Tritan Shehu dhe Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha i shpallur “Non Grata” nga DASH pas këtij vendimi ka vijuar sulmet kundër SHBA.

Por në të njëjtin mendim me të nuk janë figura të tjera të PD. Deputeti i zgjedhur Tritan Shehu duket se përpiqet të mbajë marrëdhëniet e mira edhe me DASH, pavarësisht se ka miqësi me Berishën.

Teksa Ambasada Amerikane fton qytetarët që t’i bashkohen për t’i uruar ditëlindjen Departamentit Amerikan të Shtetit, Shehu zgjedh të bëjë një koment ku shkruan: “Urimet më të mira”.

Kujtojmë se DASH shpalli 'non grata' Sali Berishën si të përfshirë në “veprime korruptive, të tilla si shpërdorim i fondeve publike dhe ndërhyrje në proceset publike, duke përfshirë përdorimin e pushtetit të tij për përfitimet e tij dhe për të pasuruar aleatët e tij politikë dhe anëtarët e familjes së tij”.

Komenti i Shehut

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Mëngjesi nis i freskët, por mesdita sjellë rritje temperaturash, ja si parashikohet moti për ditën e sotme