Tërmeti shkëput gurin në Tropojë, 'Opel'-i tenton t'i shmanget dhe del nga rruga

Tërmeti shkëput gurin në Tropojë, 'Opel'-i tenton t'i shmanget dhe del nga rruga

Lëkundjet e forta të tërmetit me magnitudë 5.1 ballë me epiqendër pranë Bulqizës, janë ndjerë edhe në Tropojë. Në zonën e Valbonës, tërmeti ka shkaktuar shkëputjen e një guri, i cili ka rënë në rrugë. 

Një automjet tip "Opel" ka tentuar t'i shmanget gurit dhe për pasojë ka dalë nga rruga. Në automjet udhëtonin disa persona nga Kosova. Makina drejtohej nga A.B, 29-vjeç, ndërsa bashkëshortja e tij F.B ka pësuar lëndime në krah, por është jashtë rrezikut për jetën. 

Udhëtarët po kalonin fundjavën në Luginën e Valbonës. 

Informacion paraprak

Më datë 11.08.2018, në aksin rrugor Valbonë-Dragobi, si pasojë e rënies së një guri të vogël nga një shpat mali, shtetasi kosovar A.B., 29 vjeç, banues në Prishtinë, i cili udhëtonte së bashku me familjen, me qëllim shmangien e gurit, ka humbur kontrollin e mjetit tip "Opel", duke dalë nga rruga.

Për pasojë ka marrë dëmtime të lehta në krah bashkëshortja, shtetësja F.B., e cila pasi ka marrë mjekim në spital, është larguar për në banesë. Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje ku po punon për dokumentin e ngjarjes.


Lajmi kryesor:

Tërmeti 5.1 ballë në Bulqizë, MM bën bilancin: Dëmtohen 67 banesa në Qarkun e Dibrës/ VIDEO


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm

Ëmbëlsirë me arra dhe portokall, si të përgatisni një super kek të shijshëm