Tropojë, vret bashkëshorten
pas shtatzanisë së vajzës

Tropojë, vret bashkëshorten<br />pas shtatzanisë së vajzës
TROPOJË - Shtatzania e vajzës 20-vjeçare ka qenë shkak i vrasjes së një gruaje dje në Tropojë. Pak minuta pas vrasjes, policia e qytetit tha se Xhemal Abazi e kishte qëlluar të sahoqen pas një sherri të çastit për xhelozi. Por, pak orë më vonë u zbardh shkaku i vërtetë i krimit në familje.
Autori i krimit ka treguar në polici pas vetëdorëzimit, se e vrau të shoqen pasi konstatoi se vajza 20-vjeçare kishte mbetur shtatzënë pa u martuar apo fejuar. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë së Qarkut të Kukësit bëjnë me dije se nëna e 4 fëmijëve u vra pas një sherri të çastit nga burri i saj. Ai kishte fajësuar të shoqen për mungesë kujdesi dhe vërtetësie në lidhje me vajzën. Konflikti mes bashkëshortëve ka ndodhur pas mesnate. Abazi pohoi se shoqja ishte bashkëfajtore në humbjen e nderit të vajzës së tyre.

(aq/shhqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’

FOTOGALERIA/ Ndërtimet fortifikuese në ‘Ishullin e Sazanit’ në vitet 1915-1921 me qëllim kontrollin e ‘Ngushticës së Otrantos’