Trupi mornica-mornica...Juliana Pasha dhe 21 mijë tifozë këndojnë njëzëri himnin kombëtar (VIDEO)

Himni kombëtar i Shqipërisë është kënduar nga këngëtarja Juliana Pasha. Si fillim në respekt të skuadrës mike është kënduar himni francez, i cili fatkeqësisht u vërshëllye nga disa tifozë shqiptarë. Dhe më pas, himni i kuqezinjve ngriti në këmbë rreth 21 mijë tifozët kuqezinjtë që ndodhet në stadium. Duhet thënë se më herët, ka qenë tenori i njohu Kastriot Tusha që ka kënduar himnit në ndeshjet e kombëtares, por në këtë takim historik, në ndeshjen inauguruese të stadiumit, FSHF-ja zgjodhi një zë femëror, pikërisht Juliana Pasha.

1574020271_Screenshot6.jpg


Lajmi kryesor:

Ndeshja historike! Spektakël dhe emocione në 'Air Albania', 20 mijë flamuj kuqezi në stadium, 1 mijë policë garantuan siguri (FOTO+VIDEO)


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me SHBA-të, sipas jush a duhet ta përjashtojë Basha nga grupi i PD-së Sali Berishën?×

Lajmi i fundit

John

Ylli i futbollit, Michael Ballack humb tragjikisht të birin në moshën 18-vjeçare