Tuna mbron publikisht të drejtat e homoseksualëve

Tuna mbron publikisht të drejtat e homoseksualëve
Këngëtarja e njohur nga Maqedonia, Altuna Sejdiu ka dalë hapur në mbrojtje të të drejtave të komunitetit homoseksual shqiptar. Ajo ka pranuar se është nga ata artistë që ka marrëdhënie të mira me vajzat apo djemtë e këtij komuniteti, prandaj edhe ka kërkuar një vëmendje më të madhe, në mënyrë që të evitohet diskriminimi. Duket se ky reagim ka ardhur nga këngëtarja pas thashethemeve që u përfolën koh më pare pasi ajo pati një puthje me një femër, duke u etiketuar si lesbike. Por në fakt, kjo nuk është aspak e vëretë, por thjesht një opinion i këngëtares e cila pranon se është koha të ndalohet diskriminimi ndaj njerëzve që mendojnë ndryshe. “Është koha ti ndalojmë diskriminimet dhe gjykimet ndaj njerëzve ndryshe. Më shumë dashuri për ata, “GayRightSupporter” ka shkruar Tuna, në faqen e saj zyrtare në rrjetin social.

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë

Dodik bëri thirrje për bashkimin e Republikës Sërpska dhe Serbisë