Turisti letonez gjendet i vdekur në banesë! Kishte ardhur me pushime në Shkodër

Turisti letonez gjendet i vdekur në banesë! Kishte ardhur me pushime në Shkodër

Shkoder- Një 38 vjeçar me shtetësi letoneze por resident në Mbretërinë e Bashkuar është gjetur i vdekur në një banesë në Shkodër.

Ka qenë vetë shoku i tij edhe ky resident në Mbretërinë e Bashkuar që ka njoftuar sallën operative të Policisë së Shkodrës, se në banesën e tij, në lagjen “Gjuhadol”, ka gjetur të pajetë shokun e tij.

"Nga veprimet e deritanishme hetimore rezulton se 38-vjeçari i ardhur në Shqipëri, për qëllime turistike, e ka humbur jetën për shkaqe natyrore. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për dokumentimin e shkakut të humbjes së jetës së 38-vjeçarit" informoi sot policia e Shkodrës.

Viktima është identifikuar si shtetasi letonez L. Z., 38 vjeç , rezident në Mbretërinë e Bashkuar

Shtetasi që ka njoftuar policinë E. T., 52 vjeç, rezident në Mbretërinë e Bashkuar.

S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Mbante arsenal armësh në banesë, arrestohet 21-vjeçari në Mat, nën hetim babai

Mbante arsenal armësh në banesë, arrestohet 21-vjeçari në Mat, nën hetim babai