Turqi/ Pamje me dron të pallateve të shembura nga tërmeti! Vijon kërkimi i personave të bllokuar nën rrënoja

Pamje me dron nga pallati i shembur

Në Izmir të Turqisë vijojnë ende operacionet e shpëtim-kërkimit për personat që kanë mbetur të bllokuar nën rrënojat e pallateve të shembura.

Këto janë pamje të filmuara me dron ku paraqitet dhe situata shkatërruese që kanë lënë pas lëkundjet të magnitudës 6.6 të shkallës Rihter.

Deri më tani, janë regjistruar 13 viktima në Izmir dhe 2 viktima në Samos në Greqi ku gjithashtu janë ndjerë lëkundjet.


Lajmi kryesor:

Tërmet 6.6 ballë në Izmir/ 17 viktima (2 në Greqi) e mbi 700 të plagosur! Nxirren gjallë nga rrënojat mbi 70 persona! Një qytetezë 'e pushtuar' nga uji (VIDEO)


Ora 21:01
Turqi/ Foto nga lartë të pallateve të shembura nga tërmeti! Vijon kërkimi i personave të bllokuar nën rrënoja
1 / 10
2 / 10
3 / 10
4 / 10
5 / 10
6 / 10
7 / 10
8 / 10
9 / 10
10 / 10
E.M./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A vijojnë shqiptarët të mos jenë të ndërgjegjshëm për rrezikun nga Covid-19?×

Lajmi i fundit

John

Ilir Meta flet nga Vlora: Komisioni i Posaçëm për Dick Marty nuk u shërben as Shqipërisë dhe as Kosovës