Turqia bllokon 5 ton drogë

Turqia ka sekuestruar gjatë një operacioni në ujërat ndërkombëtarë pesë tonë drogë, ndërsa ka arrestuar 13 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Është zbatuar aksion me emrin “Operacion bashkimi” në të cilin u konfiskuan pesë tonë kanabis në pluhur dhe u arrestuan 13 persona”, thuhet në njoftimin e ministrisë së Bredshme të Turqisë.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento