POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Turqit e presin me flamurin e shqipërisë kryebashkiakun e Prizrenit/Foto

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka zhvilluar një takim në Amasya të Turqisë

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka zhvilluar një takim në Amasya të Turqisë bashkë me Cafer Ozdemir nga Turqia dhe Kryetarin aktual të Këshillit të Qarkut të Beratit, Petrit Sinaj.

Por në vendin ku u zhvillua takimi, parapërgatitje s’kanë shkuar mirë. Në banerët e vendosur prapa treshes që po mbanin fjalimin, janë ngatërruar flamuri i Kosovës me atë të Shqipërisë.

Në takimin trepalësh Berat-Amasya-Prizren, dizjneri i banerit ish ngatërru pak. U dakorduam për bashkëpunim në mbrojtjen e monumenteve të trashëgimisë kulturore, arsim dhe ekonomi./KOHAnet/

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka
 

Komento

Komente

  • fgdsfvg: 14/04/2018 21:50

    mos, do merzitet ramush kokbilja

    Përgjigju
  • agim: 14/04/2018 17:33

    Jan gjera qe ndodhi prizren berat troje shqiptaer jan.

    Përgjigju