Tërmeti në Izmir, shkon në 91 numri i viktimave

Ministri i shëndetsisë Fahrettin Koca deklaroi se në Izmir ka arritur në 91 numri i viktimave në Izmir, ndërkohë që theksoi se ka arritur në 155 numri i personave të cilët po trajtohen në spitale,10 prej të cilëve gjenden në terapi intensive dhe 3 prej tyre gjenden në rrezik për jetën. Ndërkohë që janë liruar nga spitali 839 persona. Ministri bëri të ditur se operacionet e kërkim shpëtimit vazhdojnë në 8 ndërtesa të shembura në përpjekje për të shpëtuar personat të cilët ndodhen nën rrënoja. 


Lajmi kryesor:

Tërmeti në Izmir, arrin në 92 numri i viktimave


  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Gazetari Mero Baze rrëzon anektodën që tha sot Berisha në Berat: Gënjeu sërish për të poshtëruar Bill Clinton e SHBA