U arratis nga gjykata por mungesa e tij u pikas menjëherë, policia greke arreston kontrabandistin që tentoi të kalonte 483 emigrantë në kufi

U arratis nga gjykata por mungesa e tij u pikas menjëherë, policia greke arreston kontrabandistin që tentoi të kalonte 483 emigrantë në kufi

Arrestimi i kontrabandistëve

Policia greke ka ndaluar njërin prej shtatë kontrabandistëve që tentuan të kalonin në kufi 483 emigrantë nga Siria, Egjipti dhe Pakistani. Turku arriti të arratisej nga ambientet e gjykatës në Chania por mungesa e tij u vu re menjëherë dhe u bë mobilizimi i policisë për nisjen e kërkimeve.

Brenda 20 minutave, efektivët e policisë kanë arritur ta arrestojnë në rrugë turkun ndaj të cilit është ngritur një akuzë për tentativë arratisje. Aventura për 483 emigrantët nga Lindja e Mesme, ku 336 prej tyre ishin burra ndërsa pjesa tjetër gra dhe të mitur, ka nisur 11 ditë më parë nga brigjet e Egjiptit dhe përfundoi të martën e kaluar kur u kapën nga rojet bregdetare greke.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën

Asociacioni dhe dialogu me Serbinë, Lajçak viziton të hënën Kosovën