U arratis nga Kukës ku ishte në 'arrest shtëpie', Fjolla Morina 'bëhet e gjallë' për Albin Kurtin

U arratis nga Kukës ku ishte në 'arrest shtëpie', Fjolla Morina 'bëhet e gjallë' për Albin Kurtin

Fjolla Morina

Në Kosovë duhen 8 ditë nga zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit. Afrimi i ditës së votimit duket se 'e ka detyruar' këngëtaren nga Kosova, Fjolla Morina që nga arratia të shprehë mbështetjen e saj për një prej forcave politike atje.

Ajo mbështet Albin Kurtin përmes një postimi në rrjete sociale.  Fjolla ka publikuar një fotografi nga tubimi i Albin Kurtit, ndërsa në mbishkrimin që ia la fotos shkruan “Mbreti”.

Këngëtarja e njohur shqiptare Fjolla Morina javë më parë u bë kryetemë e medieve rozë. Kjo pasi policia e Kukësit e shpalli në kërkim këngëtaren, e cila ishte në arrest shtëpie në Kukës dhe e theu këtë masë.

Ajo jetonte në një shtëpi në Kukës ku dhe kryente dënimin e dhënë arrest në shtëpi pasi ajo është kapur para disa kohësh me armë në çantë teksa kalonte kufirin.

Policia njofton se po punohet për kapjen e këngëtares, e cila akuzohet për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”, ndërsa më parë është arrestuar pasi u kap në pikën doganore të Morinës me armë zjarri.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tirona: 06/02/2021 16:42

  Kjo ka shku ne Dubai , se atje eshte e sigurte

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 06/02/2021 13:06

  Hall shume i madh.se pari,po te ishte kapur ndonje qytetar tjeter me 2 pistoleta,do ishte ne burg ,jo arest shtepie.Ajo eshte lene me qellim per tu arratisur.se dyti,kaq veshtire per ta gjetur?ne kosove e keni.ose ne belgjike,te i "fejuari" .po te ish shpallur ne kerkim Interpol do e kish sjelle pako postale .

  Përgjigju
 • ben: 06/02/2021 11:22

  E sheh,Fjolla eshte me te vertete katunare e pergjegjshme,u arratis vetem qe te votoje per te ardhmen,dhe priteni se do vije prap ne Kukes,mbas zgjedhjeve.

  Përgjigju
  • Vlora: 06/02/2021 11:37

   E kupton ku jemi? Arratiset Fjolla pfpfpffppf XHUNGEL

 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë