U arrestua me armë gjatë operacionit të RENEA-s, Gjykata e Vlorës lë në arrest shtëpie Edison Begajn! I shpëtoi një atentati pak kohë më parë

Edison Begaj i arrestuar

Gjykata e Vlorës ka lënë në arrest shtëpie Edison Begajn, i cili u arrestua 4 ditë më parë pasi u kap me ramë zjarri pa leje e fishekë, pas një aksioni të RENEA-s në Vlorë. Seanca për caktimin e masës së sigurisë u mbajt në spital, ku Begaj u shtrua për shkak jo të gjendjes jo të mirë shëndetësore për shkak të plagëve të marra pas atentatit që iu bë pak javë më parë.

41-vjeçari Begaj u arrestua ndërsa ishte në lokali e tij, pasi iu gjet një armë zjarri dhe 5 fishekë. Ndërkohë, sipas pretendimeve të kushëririt të tij, Begaj kishte dalë nga spitali vetëm për të takuar fëmijët dhe më pas kishte ndaluar edhe te lokali i tij, ndërsa armën e mbante për vetëmbrojtje, pas atentatit.

Kujtojmë se Begaj u plagos me 4 plumba në një atentat në hyrje të banesës së tij, në fshatin Kaninë. Ngjarja nuk është zbardhur ende ndërsa pistat e hetimit janë ajo e prishjes së pazareve të drogës ose një konflikt i kohëve të fundit që mund të ketë pasur  Begaj.

J.SH./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A zgjidhet kriza në PD me një garë të re për kryetar?×

Lajmi i fundit

John

'Dekomunistizimi', debati në Report Tv/ Pampuri: Bëjmë gati ligjin! Drejtuesi i Partisë Komuniste: S'do miratohet, kemi edhe ne të drejtat tona! Kreu i ish-të përndjekurve: Provokim