U arrestua nga policia sepse shkroi mbi makinat e zyrtarëve 'zhvatës', lirohet nga qelia burri ish-ministres Besa Shahini

U arrestua nga policia sepse shkroi mbi makinat e zyrtarëve 'zhvatës', lirohet nga qelia burri ish-ministres Besa Shahini

Momenti i arrestimit të Dardan Molliqajt

KOSOVË- Dardan Molliqaj, bashkëshorti ish-ministres së Arsimit në vendin tonë, Besa Shahni dhe Kryetari i Partisë Socialdemokrate në Kosovë, është liruar nga policia. Ai ishte ndaluar për 48 orë pasi u shoqërua pas një proteste që mbajti bashkë me aktivistë të tjerë para ministrisë së Drejtësisë.

Dardan Molliqaj u arrestua me 16 korrik bashkë me 7 aktivistë të partisë që ai drejton, të cilët më pas janë liruar, gjatë aksionit te Ministria e Drejtësisë ku kundërshtuan taksën shtesë prej 5 euro për regjistrimin e veturave. Molliqaj dhe aktivistët e partisë shkruan mbi makinat e zyrtarëve 'zhavtës'. 

Ish-ministrja Arsimit në vendin tonë, Besa Shahini dhe bashkëshorti i saj, Dardan Molliqaj

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Tensionet në Kosovë, si e vlerësoni qëndrimin e ndërkombëtarëve?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Tensionet në veri, Vuçiç takohet me Ramën në Moldavi: Diskutuam për gjetjen e një zgjidhje

FOTO/ Tensionet në veri, Vuçiç takohet me Ramën në Moldavi: Diskutuam për gjetjen e një zgjidhje