U dërguan për çështje sigurie në Fier, kthehen në Burgun e Durrësit, Vangjush Dako dhe Alqi Bllako

U dërguan për çështje sigurie në Fier, kthehen në Burgun e Durrësit, Vangjush Dako dhe Alqi Bllako

Vangjush Dako dhe Alqi Bllako

Mesnatën e dy ditëve më parë, janë rikthyer në burgun e Durrësit, sh-kryebashkiaku Vangjush Dako, ish-deputeti Alqi Bllako dhe ish-prokurori Xhevahir Lita. Burimet për Report Tv pranë Drejtorisë së Burgjeve bëjnë me dije se rikthimi i tyre lidhet me masat që pritet të mbahen në gjykatë dhe bëhet për lehtësim të distancës.

Mbrëmjen e 19 dhjetorit me urdhër të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, u morën masat që të burgosurit 'vip' si Vangjush Dako, Alqi Bllako, Lefter Koka, Fredi Beleri, Lefter Alla dhe Safet Gjici të transferohen nga burgu i Durrësit në burgun e Fierit, për shkak të zhvillimeve të fundit dhe çështjes së sigurisë në burgjet e vendit, pasi pak javë më parë u cënua rëndë siguria në burgun e Sigurisë së Lartë në Peqin, ku Sokol Mjacaj ekzekutoi Arben Lleshin.

Paraburgimi i Durrësit kishte mbledhur të akuzuarit VIP, pasi në të njëjtin institucion ndodhen ish-kryebashkiakë, ish-ministra e ish- deputetë.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • redi: 26/12/2023 13:04

  Arrest me burg per Dakon dhe Bllakon se dash Saliu dhe arrest shtepie per kriminelin me te mash te histories se shtetit shqiptar Berisha. Kete drejtesi duam !

  Përgjigju
  • Rita: 27/12/2023 03:15

   Red mashtruesi, a t'ka vra baben doktori .? Apo t'a ka heq nga detyra e felliqte te nje spiuni e sigurimsi qe kryente perpara 1990 ???? Thuaj te drejten .

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?