U ekzekutua te Komuna e Parisit/ Pjesëtari i OTR këngë për Hekuran Billën: U vranë 3-4 veta në Londër, e dinë kush o kon, shqipja e ka traditë me qit në pushkë si veteran

Hekuran Billa, i njohur ndryshe si "Daja OTR", për shkak se ishte pjesë ekëtij grupi, i është thurur edhe një këngë për historinë e tij. Kënga është kënduar nga Lili Koli dhe mban titullin "Hije e Burgosut". Në këtë këngë, përshkruhet historia e djalit kuksian, e ndërsa flet edhe për historinë e vrasjes së "3-4 vetave në Londër", mes tyre edhe Prel Marku, për të cilin është akuzuar Billa.  

Një pjesë e tekstit të këngës
Piktoroje veten si hije të burgosme
Situatën përshkruaje me zemër të plagosme
Më kujtohet kur mora TT leckë  të palosme
Për ca t'i mshelën hekra sot
Kriminel në dosje

(...)
U vranë 3-4 veta në Londër, e dinë kush o kon
Origjinë kuksian, shqipe kavalier
(...)

E ti nanë fshije lotin djalin tënd që vjen në Tiranë
Se shqipja e ka traditë për me qit në pushkë si veteran|
E kur cubat qajnë, bie shi, në qiell shkaktohet rrufeja
Shkunden malet, bëhen hi
Krejt geto i vika era


Lajmi kryesor:

Daja i Hekuran Billës zbulon anën tjetër të nipit të tij: Të vranë për së dyti! Ti ishte kampion i mundjes në Britani...asnjë lidhje me drogën, prostitucion e vrasje


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë