U hodh nga kati i dytë i banesës për t’iu arratisur policisë, bashkëpunëtori i drejtësisë tregon se oficerin Festim Lelaj e thërrisnin me nofkën 'kokë-lopa'

Në deklarimet e datës 4 dhjetor 2019, bashkëpunëtori i drejtësisë Mariglen Shusha ka dhënë detaje sesi njihej ndryshe Festim Lelaj Oficeri i Policisë të Drejtorisë së Kufirit & Migracionit Vlorë.

Ai tregon se Duçellari  kishte mbështetjen edhe të Zëvendës Drejtorit të Policisë Vendore të Policisë Vlorë Ilirjan Balla, si dhe të Oficerit të Policisë të Drejtorisë së Kufirit & Migracionit Vlorë, Festim Lelaj.

“Në tetor të 2015, në shtator dhe tetor është mbledhur marijuana e punës, e do të bëhej në këtë mënyrë: Përsa i përket tokës ishte e kontrolluar nga ilirjani, ndërsa uji , deti nga një punonjës policisë së Shtetit , sepse Drejtoritë janë të ndara quhet Festim, “Kokë lopa”, është një mënyrë thirrje. Më duket se në atë periudhë punonte në Vlorë, e më pas është transferuar në një vend tjetër”, thuhet në dosjen e Prokurorisë.


Lajmi kryesor:

Zbardhet dosja e ‘Shpirtit’/ Më shumë se 12 milionë euro fitime në 3 vite, koka e grupit 'Lani' me plantacione gjigante kanabisi në Skrapar! Emrat e 'të penduarve'


  • Sondazhi i ditës:

    Ditë acari në vend, a i përballoni dot kostot e ngrohjes?×

Lajmi i fundit

John

Morën peng 31-vjeçarin në Tiranë, një i arrestuar dy të tjerë shpallen në kërkim