U kallëzua nga Rithemelimi se ushtroi presion ndaj administratës në zgjedhjet vendore, kryetarja e Bashkisë Roskovec paraqitet në SPAK

TIRANË- Majlinda Bufi, kryetarja e Bashkisë së Roskovecit është paraqitur në SPAK ditën e sotme. Mësohet se Bufi do merret në pyetje lidhur me një kallëzim që është bërë ndaj saj për zgjedhjet vendore të 14 majit 2023.

Bufi është kallëzuar në SPAK nga koalicioni i Berishës e Metës për dy vepra penale nga ana e Bufit, “Shpërdorim detyre” dhe “Kanosje apo dhunim ndaj pjesëmarrësve në zgjedhje”.

Sipas kallëzimit, kryebashkiakia ka kryer me dashje dhe personalisht gjatë fushatës zgjedhore shkelje të rënda kundër punonjësve të administratës publike për t’i penguar ata të votojnë lirisht, shkelje si kërcënime, presione dhe shantazhe.

SI.E./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata i dha vulën Berishës, çfarë duhet të bëjë Basha?×

Lajmi i fundit

Humbi jetën pas një sherri në Kretë, 20-vjeçari shqiptar përcillet sot në banesën e fundit

Humbi jetën pas një sherri në Kretë, 20-vjeçari shqiptar përcillet sot në banesën e fundit